sobota, 31 grudnia 2016

Ostatni... czy druga Daelyn

Dziewiarskie plany były takie, aby zdążyć z wydzierganiem mojej kolejnej Daelyn jeszcze w tym roku… UDAŁO SIĘ :)
Wersja pierwsza pojawiła się latem i niemalże natychmiast została moim ulubionym sweterkiem. Sprawdziła się świetnie na różnych wyjazdach - nad morze czy w góry.Druga Daelyn została zrobiona z mojej ulubionej włóczki Rios Malabrigo w pięknym kolorze Bobby Blue. Motki te już jakiś czas mieszkały w mojej wersalce, zakupiłam je dwa lub trzy lata temu u Agi w Magicloop. Jak to często bywa z włóczkami ręcznie farbowanymi, trochę różniły się od siebie, mimo, że pochodziły z tego samego farbowania, na szczęście w robótce udało się tę różnicę zniwelować.
W międzyczasie miałam kilka pomysłów na tę włóczkę, ale ostatecznie zwyciężył, już przeze mnie sprawdzony, ponadczasowy projekt Isabell Kraemer - Daelyn Pullover  - dziergało się go bardzo przyjemnie i bezstresowo.

Z efektu końcowego jestem bardzo zadowolona, kolory świetnie się ułożyły, pewnie dlatego, że cały sweter dziergałam z dwóch motków jednocześnie - jak widać było warto :) Najwięcej emocji dostarczyły mi oczywiście rękawy, jednak efekt końcowy wynagrodził konieczność kilkukrotnego ich poprawiania... ;)Wzór bardzo, bardzo polecam, jest uniwersalny i doskonale układa się na sylwetce. To klasyczny „zwyklak” z lekkim przesunięciem bocznych szwów, które dodaje smukłości.

Już mi kiełkuje w głowie myśl o tym, aby wydziergać trzecią Daelyn – tym razem w wersji letniej – z bawełny.
RESUMEDziś ostatni dzień 2016 roku, który kończę dziergając z... Malabrigo. Druga Daelyn to ostatni sweterek, jaki w tym roku został przeze mnie wydziergany. Teraz jeszcze tylko ostatnia w tym roku czapka - niezawodna Rikke Hat, również z Riosa – i można robić podsumowanie.


Powyższe zdjęcie to subiektywny przegląd dużej części moich dziewiarskich udziergów, które w tym roku powstały.
To był dla mnie bardzo dobry czas, dużo się nauczyłam i nabrałam większej wprawy w dzierganiu... Zrobiłam pierwszą w życiu brioszkę - z której jestem bardzo dumna, wydzierałam kilka fajnych sweterków, skończyłam niebieski kapturek – moje wielkie wyzwanie, powstało także kilka chust i kilkanaście czapek. Wzięłam udział w teście pięknej Melanie według wzoru Marzenki. Miałam okazję dziergać na różnych drutach z różnorodnych włóczek. Byłam na Drutozlocie, gdzie spotkałam się z wspaniałym gronem Pozytywnie Zakręconych Miłośniczek Pięknych Nitek.
Rok 2016 to czas wielu pozytywnych emocji, to także cotygodniowe kameralne CieKawe spotkania ;) w zacnym dziewiarskim gronie...
Zadebiutowałam także na blogu i zamierzam nadal, mimo wielu obowiązków, tutaj pisać.
Oby 2017 rok okazał się równie pomyślny i pełen dobrej energii i owocnych zmian - czego Wam wszystkim, a także sobie sobie, życzę.
DO SIEGO ROKU !


12 komentarzy:

 1. Dobrze, że wydziergałaś różową chustę, bo czułabym się jak w niebie. A tak trochę piekiełka się się pojawiło. Piękny dziewiarsko był twój rok! Czekam na następny rok. I zastanawiam się co będzie tą przyszłoroczną odmianą. Wszystkiego najlepszego:)))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) ostatnimi udziergami zmierzam znacząco w stronę turkusu, w stronę morza...:) to pewnie inspiracja bezkresną ustecką plażą, którą miałam okazję kilkukrotnie w tym roku odwiedzić...
   Co do różu - w wersalce czeka przepiękny, szlachetnie, antycznie różowy Madelinetosh - jest tak ładny, że jeszcze nic mnie tak nie urzekło, aby na tę nitkę zasłużyć ;) ale może w przyszłym roku pojawi się Inspiracja i trochę urozmaicę te granaty i błękity... Wszystkiego dobrego, nie tylko dzierganego :)

   Usuń
 2. Twoje niebieskie zwyklaki są takie ujmujące! Niech się dalej tak pięknie dzieje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marysiu, ślicznie dziękuję ! Czytać tak miłe słowa od Ciebie, która tak pięknie dzierga i przędzie to jeden z najładniejszych komplementów jakie dostałam :))) Pozdrawiam ciepło znad ostatniej w tym roku czapki :) Do siego roku !

   Usuń
 3. Pięknie dziergasz i ten sweterek pewnie też odgapie, tak jak Melanie, której kończę korpus :) i życzę aby w Nowym Roku Twoja pasja owocowa rozwojem, satysfakcja, żeby Cię inspirowala i sklaniala do jeszcze większej liczby pięknych udziergow. Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Violu, bardzo dziękuję za komplementy :)) Jesteś bardzo miła. Cieszę się, że moja Melanie Cię zainspirowała, to bardzo przyjemny wzór i z efektu będziesz zadowolona.
   Życzę w Nowym Roku wszystkiego dobrego, zdrowia, wytrwałości, ciekawych inspiracji i zadowalających efektów. Niech się dobrze dzierga ! Uściski:)

   Usuń
 4. Wszystkiego niebieskiego w Nowym Roku :))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorota :) Dziękuję!!!
   Dla Ciebie niech Nowy Rok będzie multikolorowy - samych cudowności !!! :)))

   Usuń
 5. ooooo takiego sweterka jeszcze z tym przesunięciem nie dziergałam, spodobał mi się okrutnie :) może umieszczę go w pomysłach na ten rok :) pozdrawiam serdecznie i życzę kolejnych owocnych udziergów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny:) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, wielu pięknych projektów i ciekawych nitek. A sweterek bardzo, bardzo polecam - szybko się dzierga, wzór dobrze napisany i jest wprost idealny do "dziergania telewizyjnego" :) Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Bardzo ładny sweter Monika! Oczywiście w jedynym słusznym kolorze :)
  Niech Ci się darzy w nowym roku, mnóstwa nitek i udziergów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa o sweterku. 'Jedyny słuszny kolor' trochę ostatnio ewoluuje w kierunku morskiego, ale nadal rządzi.
   Wszystkiego dobrego na dziewiarskiej, i nie tylko, drodze w Nowym Roku, wspaniałych nitek, cierpliwych drutów i ciekawych projektów do wykonania! :)

   Usuń